logowanie i rejestracja

logowanie

Czas zbioru dyń na specjalizujących się w ich uprawie amerykańskich fermach, to czas fety, edukacji  i rozrywki. Farmy otwierają się na zwiedzających- prezentują swoje zbiory a także pokazują swoje obejścia. Organizują różne jarmarki i kiermasze handlowe, inicjują ciekawe konkursy, pokazy dekoracji, degustacje dań z dyń, zapoznają przybyszów ze swoją pracą i życiem na farmie.

                                                                                                                                                                           foto : jarmarki-kiermasze.pl

Zwiedzanie umilają występy zespołów muzycznych, pokazy rękodzieła i lokalna gastronomia. Wielką frajdę mają dzieci przybyłe tu z miast , które często po raz pierwszy widzą astronomicznej wielkości warzywa , zwierzęta wiejskie czy rolnicze maszyny .Wszystko to  odbywa się na świeżym powietrzu , przy jesiennym ciepłym słoneczku- idealny wypoczynek  dla całych rodzin  na łonie natury.

dynie

                                                                                                                                                                           foto : jarmarki-kiermasze.pl

W wielu rejonach naszego kraju uprawia się te cenne rośliny, ich miąższ znakomicie nadaje się do przetwarzania w kuchni  a suszone pestki i tłoczony z nich olej to prawdziwe źródło zdrowia.

Dania z dyni zaskakują różnorodnością i bogactwem pomysłów : dynia z imbirem, ciasto dyniowe, dorsz zapiekany z dynią, kurczak z dynią, pierogi z dynią, sernik dyniowy, zupa z pieczonej dyni i dziesiątki innych dań , które można znaleźć w książkach kucharskich.

dynie

                                                                                                                                                                           foto : jarmarki-kiermasze.pl

 

Imponujące, ozdobne owoce dyni osiągają gigantyczne rozmiary (największa na świecie, zanotowana dynia ważyła ponad 760 kg, u nas nierzadko dynie osiągają wagę ponad 100 kg!).

Ostatnio także i w Polsce  dynie kojarzą  się  z beztroską zabawą halloweenową.

dynie

                                                                                                                                                                           foto : jarmarki-kiermasze.pl

Po pełnych wrażeń  wakacyjnych jarmarkach, kiermaszach i festynach , plenerowe imprezy z udziałem dyń mogą znacznie wzbogacić  często nudnawy, jesienny kalendarz wydarzeń rekreacyjno-rozrywkowych na polskiej wsi.