logowanie i rejestracja

logowanie

Pierwszy w Dębicy Jarmark Bożonarodzeniowy za nami.

jarmark bożonarodzeniowy w Dębicy

 

 

 

Ponad czterdziestu wystawców z terenu południowo-wschodniej Polski wzięło udział w pierwszym dębickim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Od 14 grudnia Rynek naszego miast gościł rękodzieło świąteczne w wykonani ludzi o wyjątkowej wyobraźni i pasji. Począwszy od soboty, każdego dnia na dębickim Rynku pojawiali się nowi wystawiennicy. Jedni handlowali krócej, inni dłużej, kilku z nich zostanie aż do 24 grudnia ale jedno można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość - Jarmark Bożonarodzeniowy cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak  i wystawców.

 

Ale to nie wszystko. Tej świątecznej imprezie handlowej towarzyszyły również atrakcje, które zostały przygotowane z myślą o odwiedzających Rynek mieszkańcach.  W sobotę 14 grudnia podczas jarmarku pojawił się Św. Mikołaja, który  wraz ze swą kolorową świtą bawił dzieci obdarowując  je prezentami.  Natomiast 21 grudnia odbył się Ice Show w wykonaniu Adama  Pieśniewskiego "Ostre Cięcie", który na oczach zebranych widzów stworzył rzeźbę z lodu. Tego samego dnia Sylwia Murdza – Chrobak z zespołem dała świąteczny koncert kolęd i pastorałek.  Z kolei  22 grudnia  Podgrodzianie śpiewem kolęd, promując swoją nową płytę,  zakończyli jarmarczną niedziele.

 

W sobotę 21 grudnia, spośród prezentowanych stoisk  - organizatorzy wybrali i nagrodzili  najpiękniejsze stragany - biorąc pod uwagę świąteczny wystrój oraz estetykę prezentowanego   asortymentu. Wybór nie był łatwy . Ostatecznie jednak wyróżniono trzy stoiska tj.:  Anny Bożek ze Słotowej, "Magia Prezentów"  Emilii Staszczak z Przecławia  oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Lecha Kruk  z Janowa koło Sokółki. Duży wpływ na wybór wyróżnionych  stanowiska miały opinie odwiedzający w tym czasie Rynek dębiczan.

 

Żegnając Jarmark Bożonarodzeniowy w naszym mieście  już dziś zapraszamy  do Dębicy na Jarmark Wielkanocny w kwietniu, który będzie inauguracją II sezonu Jarmarków Twórczości  Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła  oraz „Dembickiej Giełdy Staroci" w Dębicy.

(źródło : debica.pl)