• Kaziuki w6
  • Kaziuki w5

Wyszukiwarka wydarzeń

Mazowiecka gmina Wiązowna, zaprosza  do udziału w I Wiązowskim Jarmarku Artystów, Rękodzielników i Zdrowej Żywności, I Wiązowski Jarmark Artystów, Rękodzielników i Zdrowej Żywności

Organizatorzy- Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie pragną, by Jarmark stał się cykliczną, tętniącą życiem imprezą etniczną. Mają świadomość roli Jarmarku jako imprezy integrującej lokalną społeczność, pobudzającej inicjatywy społeczne, ekologiczne, gospodarcze czy też etniczne na terenie Gminy.

Wiązowna jest podmiejską miejscowością znajdującą się w odległości ok 30 km od centrum Warszawy. Dynamiczny rozwój i zwiększenie liczby mieszkańców sprawiły, że teren stanowi chłonny rynek zbytu. Klienci są zaś coraz bardziej świadomi wagi estetyki w najbliższym otoczeniu, więzi etnicznych oraz konieczności dbałości o zdrowie swoje i bliskich.

Piknik niemalże od dekady cieszy się rosnącą popularnością, gromadząc setki mieszkańców Gminy Wiązowna oraz sąsiadującej Warszawy.

Jarmark odbędzie się 18 czerwca 2016 r. w godzinach 12:00-19:00. Na potrzeby wydarzenia fragment ul. Kościelnej zostanie wyłączony z ruchu. W tym miejscu artyści, rękodzielnicy oraz producenci i sprzedawcy zdrowej żywności, będą prezentować stoiska ze swoimi produktami.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY. Szczegółowe warunki uczestnictwa określone są w Regulaminie Jarmarku dostępnym na stronie internetowej : http://gok-wiazowna.pl/e/jarmark-artystow-rekodzielnikow-i-zdrowej-zywnosci.html

 

                                                              

foto:http://gok-wiazowna.pl/izba-regionalna.html

Organizatorzy  Jarmarku pragnąc promować regionalną kulturę i sztukę ludową , dawne techniki rzemieślnicze czy tradycyjne produkty lokalne, zwracają się do wystawców z sugestią rozważenie możliwości  przeprowadzenia pokazów, warsztatów artystycznych czy rzemieślniczych bądź degustacji ekoproduktów  na terenie stoisk.  Wystawcy deklarujący takową aktywność uzyskają priorytet przy przyznawaniu najlepszych miejsc na obecnym Jarmarku jak i na kolejnych imprezach.

A co jeszcze można ciekawego zobaczyć na terenie Gminy Wiązowna? Jest tu wiele ciekawych miejsc i zabytków historycznych.

Polecamy w szczególności odwiedzić  Izbę Regionalną, prowadzoną przez Koło Gospodyń Wiejskich, gromadzącą pamiątki historyczne związane z regionem doliny Świdra. Posiada ona bogaty zbiór narzędzi pracy i przedmiotów codziennego użytku, jakimi posługiwali się tutejsi przodkowie. W Izbie są również gromadzone ludowe stroje wywodzące się z kultury kołbielskiej. Składają się na nie: zapaski i fartuchy na ramiona, pasiaste wełniane spódnice (zwane sorcami), białe koszule, jednobarwne gorsety, czarne trzewiki i ozdoby w postaci czerwonych korali i kwiaciastych chust.

Mamy nadzieją, że odwiedzającym Jarmark uda się także skosztować lokalnego produktu : sójkę, rodzaj bułeczki z kapustą , z wypieków których słynie Gmina Wiązowna.

Jarmarki - Artyści | twórcy ludowi.

Polskie skanseny

Piękne położenie Muzeum i legenda Założycieli- Teodory i Izydora Gulgowskich przyciągają do Wdzydz corocznie tysiące turystów z całego świata. i
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia

ORGANIZATORZY JARMARKÓW, TARGÓW I EVENTÓW PLENEROWYCH

        

                

Najpopularniejsi twórcy i wystawcy na polskich jarmarkach i kiermaszach

malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie
Twórczość ludowa z Kociewia, rzeźba w drewnie
Nie ma w polskiej sztuce ludowej działu,który byłby dla niej bardziej charakterystyczny od wycinanki
rzeźba, kompozycje kwiatowe, rękodzieło
Nasze sery wyrabiamy ręcznie, zgodnie ze starą recepturą góralską przekazywaną od pokoleń
Ozdoby piernikowe, Warsztaty Pachnące Tradycją
Mistrzyni kroszonkarstwa i jurorka w konkursach kroszonkarskich

                

#Rekomendowany Produkt Lokalny, Rękodzieło, Wystawcy

Robert Broda to nie tylko z drużynowy rzemieślnik, ale także niezwykle utalentowany artysta, człowiek z pasją i skarbnica wiedzy o garncarstwie.
Joanna Hazuka, artysta plastyk- zajmuje się pisaniem ikon
kowalstwo artystyczne, pokazy na jarmarkach i festynach
Warsztat Garncarski Rodziny Plizgów mieści się w położonej nieopodal Rzeszowa Medyni Głogowskiej
Nie ma w polskiej sztuce ludowej działu,który byłby dla niej bardziej charakterystyczny od wycinanki