logowanie i rejestracja

logowanie

Ciekawą i zajmująca  formą popularyzacji kultury ludowej oraz zanikającego rzemiosła,  są realizowane w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu od 2006 roku warsztaty. Zajęcia te są kontynuacją organizowanych w muzeum lekcji muzealnych, z tą różnicą, że  kierowane są głównie do osób dorosłych.  Pierwszymi warsztatami odbywającymi się w skansenie były warsztaty plecionkarskie, w kolejnych latach również garncarskie, malowania porcelany oraz filcowania wełny. W ofercie muzeum znajduję się także warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych czy malowania na szkle.

Warsztaty z założenia są kilku godzinne lub kilkudniowe, a ich uczestnicy w małych grupach pracują bezpośrednio z rzemieślnikiem bądź twórcą ludowym. Efektem ich są w całości samodzielnie wykonane wyroby najczęściej  rękodzieła ludowego takie jak gliniany garnek, kosz wiklinowy czy kroszonka.  Zajęcia te są kierowane do każdego, kto chce pod okiem fachowców poznać tajniki zapominanych w naszych czasach rzemiosł, a także do tych, którzy nie boją się spróbować własnych sił przy tworzeniu wyrobów rękodzieła.

Najnowsza propozycja Muzeum w związku z  adwentem  i okresem  przedświątecznym   skierowana jest do dzieci i ich rodziców.

  

Już 3 grudnia 2016 roku (sobota) - w godz. 11:00-12:00 - Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza dzieci wraz rodzicami/opiekunami na Spotkanie ze Świętym Mikołajem - warsztaty rodzinne.

Spotkanie podzielone jest na dwa etapy:

  1. Zdobienie pierników - warsztaty cukiernicze.
  2. Wizyta Świętego Mikołaja - zabawy ruchowe, rozdanie prezentów.

Prezenty podpisane DRUKOWANYMI LITERAMI (imieniem i nazwiskiem dziecka), należy dostarczyć 30 min. przed rozpoczęciem spotkania do budynku Muzeum.

Bilet dla dziecka: 20,00 zł, do kupienia w Recepcji Muzeum lub za pośrednictwem strony internetowej (Strona główna - Kup bilet) do dnia 25 listopada 2016 roku.
Rodzice/opiekunowie - wstęp bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona.

Informacji dotyczących organizacji zajęć i rezerwacji udziela Dział Udostępniania i Edukacji Muzeum, pod nr tel. 774743021, 774572349. (wew.114,115, 214)