logowanie i rejestracja

logowanie

Od lat lubelski Jarmark Jagielloński dzierży prymat najciekawszego miejskiego jarmarku w Polsce, który latem warto wpisać do swojego kalendarza odwiedzin.

Tegoroczna  11 edycja tego wydarzenia, zaplanowanego w dniach 12-15 sierpnia 2017, zapowiada się z uwagi na obchody 700-lecia Lublina, szczególnie interesująco.

 

 

Jarmark Jagielloński w Lublinie

Jarmark Jagielloński to festiwal, dzięki któremu możemy poznać różne oblicza kultury tradycyjnej, zarówno te źródłowe, czyli najbardziej autentyczne, jak i współczesne. Bogactwo festiwalu przejawia się w wielu dziedzinach twórczości: muzyce, sztuce, rzemiośle, teatrze. Do współpracy przy Jarmarku zapraszani są artyści działający w lokalnych społecznościach, którzy badają kultury tradycyjne lub kultywują tradycje rodzinne i regionalne.

Jarmark to okazja do poznania działalności artystów poszukujących inspiracji w muzyce wiejskiej, również tworzących jej współczesną odsłonę. W programie znajdziemy liczne koncerty oraz nocne potańcówki, na których królują oberki, mazurki i polki, a do tańca grają wyjątkowe kapele i Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego.

Będąc na Jarmarku Jagiellońskim nie można pominąć modułu rękodzielniczego, gdzie w jednym miejscu spotkamy kilkuset artystów oraz tradycyjnych wytwórców pochodzących z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki prowadzonym przez nich licznym pokazom i warsztatom będziemy mogli zobaczyć, a nawet nauczyć się wykonywania technik i wzorów dziś już zapomnianych.

Swoje miejsce na festiwalu znajdą również dzieci – czeka na nich bowiem Jarmarkowe Podwórko. Każdego roku organizatorzy starają się zaskakiwać najmłodszych uczestników festiwalu, prezentując tradycyjne gry, wykonywane z myślą o dobrej zabawie, ale i edukacji w zakresie sztuki ludowej. Będzie to przestrzeń przyjazna nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin.

Skorzystajmy z możliwości poznania wielu kultur w jednym miejscu, wybierając się na ulice Starego Miasta w Lublinie.

Podczas Jarmarku miasto będzie tętniło życiem od rana do nocy. Dajmy się porwać tej pulsacji!

 

Źródło : jarmarkjagiellonski.pl