logowanie i rejestracja

logowanie

 Od 21 lat Jarmark Łaski staje się dla mieszkańców i licznie przybywających tu gości  najważniejszym  świętem miasta i gminy Łask w województwie łódzkim.

W tym roku pogoda dopisała, więc  już od wczesnych godzin na miejskim deptaku pośród kolorowych stoisk przechadzały się całe rodziny. Zaprezentowało się wielu okolicznych twórców - biżuterii, koronek czy drewnianych szkatułek. Dzieci zajadały się watą cukrową, goframi i szalały na wesołym miasteczku.

 

 

foto: http://lask.pl

 

 Jak co roku, stoiska wystawiennicze przyciągały bogactwem wyrobów rękodzielniczych, biżuterii oraz różnorodnych słodkości. Wiele atrakcji odbywało się na terenie rekreacyjnym przy ul. Narutowicza, gdzie dobrą zabawę zapewniało wesołe miasteczko oraz pokazy, konkursy i koncerty zorganizowane na scenie. 

 

 

foto: http://www.dolinagrabi.pl

 

Podczas jarmarku nie zabrakło stoiska Pań ze Stowarzyszenia Rękodzieła Łaskiego "SZUFLANDIA" oraz biżuterii frywolitkowej ze złotej i srebrnej nitki, którą prezentowała Pani Jadwiga Pokora – lokalny twórca z terenu LGD „Dolina rzeki Grabi” i członek Zarządu.

Wzorem lat poprzednich, Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi” zaprezentowała swoją ofertę turystyczną w postaci nieoznakowanych ścieżek questingowych, powstałych na obszarze LGD, w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”, akronim „QUIZ . W tym roku promowane były 4 nowe questy z terenu gminy Sędziejowice.

 

 

foto: http://www.dolinagrabi.pl

 

Pracownicy biura LGD informowali również odwiedzających stoisko o możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozwój przedsiębiorczości oraz o mających odbyć się niebawem naborach nowych wniosków.

Jarmark zakończył bajeczny i oszałamiający pokaz fajerwerków.

Źródło : http://www.dolinagrabi.pl, http://lask.pl