W najbliższy weekend 14-15 lipca 2018 roku po raz 45 odbędzie się największy jarmark na Pomorzu - 45 Jarmark Wdzydzki we Wdzydzach Kiszewskich, którego organizatorem jest . Kilkuset twórców i wystawców, dziesiątki  artystów folkowej estrady i tysiące odwiedzających. O jarmarku pisaliśmy już w jego wizytówce, teraz informacje o programie artystycznym.

 

 

 

 

 

 

W niedzielę, podczas drugiego dnia 45 Jarmarku Wdzydzkiego, wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze" z Chełmna, który w swoim repertuarze ma szeroki wachlarz tańców regionalnych i narodowych. Żywiołowa muzyka, regionalne stroje, kunszt tancerzy i rodzinna atmosfera oparta na wspólnej zabawie sprawiają, że każde ich wystąpienie jest dla widowni niezapomnianym przeżyciem.

Zespół będzie można zobaczyć na estradzie o godzinie 12.00 i 13.15.

KURNA CHATA to kolejny zespół, który wystąpi na 45 Jarmarku Wdzydzkim.


Repertuar koncertowy Kurnej Chaty to z jednej strony ciekawe interpretacje tradycyjnych polskich tematów folkowych w stylu wykonawczym „ethno-modern”, a z drugiej strony ocierające się o muzyczno-kabaretowy pastisz, dowcipne utwory inspirowane tekstami z tradycyjnej muzyki ludowej. Zespół będzie można zobaczyć na estradzie o godz. 16.00

zródło : Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny