Majówki na stałe wpisały się do kalendarza cyklicznych imprez plenerowych. Odkąd pojawił się w naszym kraju długi weekend majowy, spragnieni wiosennego słońca, kwitnących sadów i wielkiego  grillowania ze znajomymi  - rzesze Polaków ruszają na łono przyrody.

Majówki  są pierwszą, większą okazją do urlopowego odpoczynku i  rozpoczynają rekreacyjny sezon wiosenno-letni.

 

foto: Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu zaprasza na Majówką

 

Pomysłów na udaną majówkę jest mnogość, począwszy od indywidualnych wyjazdów do swoich domków letniskowych, odwiedzin u krewnych na wsi, rodzinnych pobytów w kwaterach agroturystycznych, ośrodkach wypoczynkowych czy też w apartamentach i luksusowych hotelach. Każdemu wedle możliwości, ale cel jest jeden. Po męczącej zimie i nudnym przedwiośniu wreszcie nawdychać się świeżego powietrza nałapać jak najwięcej ciepłych promyków słońca, nasycić oczy barwami wiosny i wreszcie oderwać się od codziennego zawodowo-rodzinnego harowania.

Co proponują organizatorzy majówek? Paleta ofert z roku na rok jest coraz bogatsza. Wszyscy zaczynają dostrzegać szanse i możliwości realizowania swoich potrzeb, zarówno odpoczywający jak i organizatorzy czy usługodawcy. Majowe imprezy wzbogacane są bardzo ciekawymi prezentacjami, festiwalami, występami zespołów muzycznych czy tanecznych. Coraz śmielej promuje się lokalny i regionalny folklor i kuchnię a także walory edukacyjne, przyrodnicze, etniczno- folkowe wsi, małych miejscowości, skansenów czy muzeów na świeżym powietrzu. To takie majówki uważamy za najcenniejsze. Ich program organizacyjny często wzbogacany jest o kiermasze rękodzieła sztuki ludowej  i lokalne, kolorowe jarmarki, żywe spotkania z folklorem.

Na naszym portalu prezentujemy szereg ciekawych majówek oraz innych imprez majowych, dla przykładu wymienimy tylko niektóre:

  • IV Jarmark Szczeciński - Majówka 2018 | Szczecin - wzdłuż alei pod platanami na Szczecińskich Jasnych Błoniach pojawi się tu blisko 100 wystawców, którzy zaprezentują bogatą ofertę produktów regionalnych z całej Polski!
  • Jarmark Majowy | Białystokprzed białostockim Ratuszem, na straganach znajdą się ciekawe, różnorodne i najwyższej jakości produkty z naszego regionu, Ukrainy i Białorusi.
  • Majówka | Hajnówka - niezapomniana wiosna w Hajnówce- dywany kwitnących zawilców i przylaszczek, śpiew leśnych ptaków i chórów cerkiewnych rozlegających się po Puszczy, etniczny klimat ulicy Lipowej w Hajnówce, Starego Kornina, Kotówki, Lipin czy carskiej Białowieży. Bądzcie w maju w sercu Podlasia!
  • Majówka Na Ludowo | Żory  -  zgodnie z wieloletnią tradycją Miejski Ośrodek Kultury i zespoły działające w klubach i świetlicach zapraszają na Majówkę Na Ludowo. W programie śląska biesiada przy śpiewach i tańcach, wstęp wolny

foto : MOK Żory - Majówka na Ludowo 2018

Oczywiście znacznie więcej propozycji majówek zgłoszonych nam przez organizatorów znajdą Państwo w naszym eventowym kalendarium, zapraszamy do zapoznania się z nimi.

W najbliższych dniach powróci do nas wiosenne lato. Przyniesie wysoką temperaturę, więc tegoroczne majówki zapowiadają się niezwykle udanie!

Szczęśliwych powrotów  do domów!