Już za kilka dni w śląskim Mikołowie odbędzie się kolejna edycja Jarmarków Marcinkowych, to najpopularniejsze jarmarki w tym mieście.

Jarmark Marcinkowy 2018 jest częścią większej miejskiej imprezy plenerowej w Mikołowie – Marcinkowego Święta.

Na mikołowskim Rynku,  Jarmark  będzie czarował publiczność rożnymi pysznymi dobrociami m.in. mikołowskim rogalem, miodami, wędlinami i kiełbasami.

Podczas Jarmarku  Marcinkowym nie zabraknie również pięknego rękodzieła, jak co roku pojawi się tu wielu ciekawych wystawców.

JARMARK MARCINKOWY odbędzie się 09 listopada 2018 roku w godzinach od 11.00 – 18.00. Atrakcją jarmarku będzie niewątpliwie pokaz tańców XV-wiecznych  w wykonaniu grupy Capella Nicopolensis. Ze swoim recitalem  wystąpi także Patryk Filipowicz – gitarzysta akustyczny.

           

O godzinie  17:00 pojawi się na Rynku, na białym koniu  Święty Marcin i wszystkich  zaprosi na koncerty do sali widowiskowej MDK.

Zaprezentują się tam wykonawcy:

Zespół „Wręczynki” z Wręczycy Wielkiej

Chór żeński „Mokrzanki”

Zespół „Mikołowianki”

Capella Nicopolensis

Zespół wokalno - instrumentalny z MDK

 

Organizatorem Jarmarku Marcinkowego 2018 jest Miejski Dom Kultury w Mikołowie.

Warunkiem udziału jest zgłoszenie swojego uczestnictwa przez formularz na karcie zgłoszeniowej na www., mail, wniesienie opłaty za stanowisko do 31 października 2018 r (w przypadku tradycyjnej drogi pocztowej decyduje data stempla pocztowego).

Ze względu na ogromne zainteresowanie Jarmarkiem, o wyborze poszczególnych  stanowisk będzie decydował Organizator (nie będą przyjmowani wystawcy, którzy mają w swojej ofercie wyroby chińskie). 

Udział w Jarmarku Marcinkowym nie wymaga prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jednak każdy wystawca podpisuje oświadczenie, w którym zobowiązuje się sam rozliczyć z Urzędem Skarbowym.

Więcej informacji na : https://www.mdkmikolow.eu

 

Serdecznie zapraszamy!!!