Informacja o cenie

wstęp do skansenu wynosi 1 zł.

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

małopolskie
ul. Wolska 36, 36-100 Kolbuszowa
Kolbuszowa

Odpust na św. Marka | Kolbuszowa

niedziela, 22 kwiecień 2018

inne imprezy etniczne, plenerowe

22 kwietnia kościół pod wezwaniem św. Marka Ewangelisty obchodzi swoje wielkie święto. Zapraszamy na mszę św., pokaz musztry Straży Grobowej, a także do odwiedzenia kramów odpustowych i szkoły z Trzebosi, w której gospodynie będą częstować daniami z regionu.

Tego dnia będziemy świętować w skansenie od godz. 12.00 do 18.00. Uroczysta Eucharystia z udziałem wiernych, zaproszonych gości, Straży Grobowej z Raniżowa i przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich zostanie odprawiona w kościele pw. św. Marka Ewangelisty o godz. 14.00. Oprawę mszy św. przygotują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej. Po nabożeństwie wokół kościoła przejdzie procesja i odbędzie się pokaz musztry Straży Grobowej.

 

Przy świątynnym ogrodzeniu od godz. 12.00 będą ustawione odpustowe kramy. Przekolorowe cukierki, lizaki, ciastka i piernikowe całusy – mamy nadzieję – skuszą niejednego turystę, a drewniane zabawki, piszczałki, kwiaty z bibuły i rzeźby z gliny ucieszą najmłodszych. W szkole z Trzebosi gospodynie z Huty Przedborskiej będą serwować potrawy regionalne.

Od godz. 12.00 do 18.00 będzie można zwiedzić kościół i obejrzeć wystawę „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach” w spichlerzu z Bidzin.

Oto plan świętowania:
14.00 – uroczysta msza św. z procesją
15.30 – pokaz musztry Straży Grobowej w Raniżowa
12.00 – 18.00 – kramy odpustowe i potrawy regionalne, możliwość zwiedzenia kościoła i wystawy w spichlerzu z Bidzin

Tego dnia wstęp do skansenu wynosi 1 zł.

Czekamy na Was!