Wyszukiwarka wydarzeń

Informacja o cenie

wolny

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

zachodniopomorskie
Rynek Jana Pawła II
Myślibórz, 74-300

III Jarmark Klasztorny | Myślibórz

sobota, 02 czerwiec 2018

jarmarki, kiermasze, targi

III Jarmark Klasztorny.
Polsko – niemieckie spotkania ze wspólnym dziedzictwem kulturowym. 
(2 czerwca 2018)

W tym roku już po raz trzeci odbędzie się w Myśliborzu Jarmark Klasztorny. Jest to festyn historyczny organizowany w ramach współpracy polsko – niemieckiej, nawiązującej do działalności międzynarodowego stowarzyszenia Klosterland. Celem, który od początku przyświeca organizatorom imprezy jest przybliżenie i zapoznanie naszych społeczności ze średniowiecznym wspólnym dziedzictwem kulturowym naszych ziem: z historią miasta, klasztoru dominikańskiego oraz zakonu templariuszy.

W trakcie jarmarku grupy rekonstrukcyjne ukażą życie w średniowiecznym mieście oraz przeprowadzą warsztaty z zakresu dawnego rzemiosła, sztuki wojennej, tańców i zabaw. Ze względu na duże zainteresowanie, jakimi cieszą się one wśród mieszkańców, w tym roku oferta warsztatowa zostanie rozszerzona aż do ok. 17 pozycji.
[Pełna lista warsztatów zostanie podana później na naszym FB – śledź nas na bieżąco!]

Innowacją tegorocznego Jarmarku (oprócz zwiększonej liczby warsztatów), będzie nawiązanie do historii Zakonu Templariuszy i ich obecności w naszym mieście. Zaproszone zostaną grupy rekonstrukcyjne związane z templariuszami, będą pokazy walk oraz stroju i barwy templariuszy, założony zostanie także prawdziwy obóz rycerski.

Zgodnie z tradycją, Jarmark to także święto handlu i okazja do spróbowania niepowtarzalnych dań i napojów. Podczas imprezy swoje produkty zaprezentować mogą regionalni producenci żywności i gospodarstwa ekologiczne, producenci wędlin, miodów, serów... Swoje stoiska będą mogli otworzyć również wszyscy chętni, mali, regionalni wytwórcy produktów, takich jak świece, mydła, perfumy, nietuzinkowa odzież i galanteria, przedmioty ozdobne i te bardziej codziennego użytku. Swoje miejsce znajdą także artyści i rękodzielnicy, oferujący rzeźby, ceramikę, biżuterię... Stawiamy na różnorodność!

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert zespołu Closterkeller – gwiazdy polskiej sceny rocka gotyckiego!

Zapraszamy i zachęcamy do polubienia nas!

Na stronie wydarzenia na bieżąco relacjonować będziemy przygotowania do imprezy i udostępniać najważniejsze związane z nią informacje, zdjęcia i filmy.

Zapraszamy również do kontaktu wszystkich zainteresowanych wystawieniem podczas Jarmarku swojego stoiska – twórzmy go razem!