czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Wyszukiwarka wydarzeń

47 Jarmark Wdzydzki | Wdzydze Kiszewskie | Kaszuby

Sobota, 18 lipiec 2020 - niedziela, 19 lipiec 2020

Wdzydze Kiszewskie

Odwiedź stronę internetową tego wydarzenia

jarmarki, kiermasze, targi

 

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna, która odbywa się w muzeum na wolnym powietrzu. Tradycyjnie - od 1973 r. - dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca.

Wydarzenie to skupia kilkanaście tysięcy odbiorców, wśród których są mieszkańcy Pomorza jak i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje.

Na 22-ha terenie Muzeum odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, wiejskich teatrzyków i kabaretów, śpiewaków, chórów, gawędziarzy i muzyków, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

Na Jarmarku spotykają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze korzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. W czasie imprezy wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też, w atmosferze tego święta, smakują specjały licznych regionalnych kuchni, a rodzinne gry i zabawy ludowe, konkursy z nagrodami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

 

KIERMASZ

Wszystkich zainteresowanych wykupem miejsc handlowych zapraszamy do składania ofert w terminie do 26 czerwca br. za pomocą poczty elektronicznej
Podczas weryfikacji zgłoszeń preferowane będą wyroby sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego wykonywane ręcznie przez wystawcę.
REGULAMIN UCZESTNICTWA

Zgłoszenie powinno zawierać dane adresowe, krótki opis działalności oraz kilka fotografii prezentujących Państwa wyroby i stoisko. Postaramy się odpowiedzieć na każde zgłoszenie do końca czerwca.
Klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych.
Prosimy o nie wpłacanie opłaty za stoisko przelewem na konto Muzeum!

OPŁATA ZA STOISKO (2 dni handlowe)
Członkowie STL, wystawcy organizujący pokazy - 10 zł
Sztuka ludowa i rękodzieło artystyczne - 125 zł
Stoisko handlowe - 500 zł

BILET WSTĘPU
Normalny - 16 zł
Ulgowy - 11 zł
Specjalny - 6 zł

 

Tagi wydarzenia:
Jarmark Wdzydzki