Wyszukiwarka wydarzeń

Jarmark Zaborski | Brusy | Kaszuby

Sobota, 31 lipiec 2021

Brusy

52 3983202

Odwiedź stronę internetową tego wydarzenia

jarmarki, kiermasze, targi

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich twórców ludowych, którzy chcieliby wystawić swoje produkty oraz zainteresowanych lokalną twórczością do wzięcia udziału w Jarmarku Zaborskim w Brusach. Jarmark Zaborski odbędzie się w sobotę 31 lipca 2021 roku od godz. 15.00 w Brusach na placu przy Szkole Podstawowej Nr 2 (przy ul. Armii Krajowej 1)
Zgłoszenia na Jarmark Zaborski można dokonać telefonicznie (52 3969331) albo drogą mailową na adres .
Dodatkowe informacje: w sprawie udziału w Jarmarku: 52 3983202.Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zaprasza członków lokalnych stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, a także mieszkańców Gminy Brusy, powiatu chojnickiego i powiatów sąsiednich, którzy chcą się pochwalić swoimi umiejętnościami kulinarnymi do konkursu kulinarnego pn. Golce –kaszubski rarytas z ziemniaków
Konkurs odbędzie się podczas Jarmarku Zaborskiego w sobotę 31 lipca 2021 roku od godz.12.00 na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach (przy ul. Armii Krajowej).
Kaszubi przygotowując posiłek wykorzystywali bogactwo lasów, jezior, sadów, łąk, pól i mórz. To od stuleci obowiązuje także i dzisiaj. Jednym z filarów codziennego menu były ziemniaki i wszystko, co tylko można było z nich “wyczarować”. W tegorocznym konkursie prym będą wiodły kluski z ziemniaków czyli GOLCE.

Zapraszamy zatem wszystkich do wzięcia udziału i przyłączenia się do pielęgnowania tradycji kaszubskich!

Regulamin i karta uczestnika dostępne na stronach: www.ckibbrusy.plwww.brusy.pl