Wyszukiwarka wydarzeń

45 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej | Kraków

Sobota, 14 sierpień 2021 - niedziela, 29 sierpień 2021

Rynek, Kraków

tel. 510 260 898 e-mail:

Odwiedź stronę internetową tego wydarzenia

jarmarki, kiermasze, targi

Szanowni Państwo, Twórcy Ludowi, Rękodzielnicy, Wystawcy

w dniach 14.08 – 29.08.2021 r. na Rynku Głównym w Krakowie od strony Wieży Ratuszowej planujemy zorganizować Jubileuszowe 45 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej.

Jest to nasze sztandarowe wydarzenie o bogatej tradycji oraz silnej i ugruntowanej marce, którego początki sięgają lat 70-tych XX wieku. Pierwsze Targi Sztuki Ludowej zorganizowany zostały w 1973 roku przez CEPELIĘ, której idei jesteśmy kontynuatorami i partnerami. Impreza ta zyskała niemal od razu ogromną popularność i niezwykłe uznanie zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów odwiedzających nasze miasto, a także przedstawicieli twórczych środowisk ludowych.

W tym roku będziemy obchodzić Jubileusz 45-lecia Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej. Chcemy aby tegoroczny Jubileusz był największą i najpełniejszą prezentacją polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła artystycznego w Europie Środkowo-Wschodniej, stwarzając tym samym warunki do ratowania tradycyjnego rzemiosła i twórczości ludowej oraz promocji szeroko pojętego folkloru.

 Dokumenty zgłoszeniowe dostępne są do pobrania w zakładce „dla wystawców”. http://imagokrakow.pl/dla-wystawcow/