• Kaziuki w6
  • Kaziuki w5

Wyszukiwarka wydarzeń

 

Jak donosi PAP, „w 2013 r. stopa bezrobocia w żadnym województwie nie przekroczyła 20 procent, jednakże w 11 regionach jest ponad 80 powiatów, gdzie bez pracy pozostaje co piąty dorosły mieszkaniec, a są takie miejsca na mapie kraju gdzie bezrobocie przekracza 30 procent. Rozwiązanie problemu bezrobocia leży w gestii władz samorządowych. Część z nich uważa, że najskuteczniejszą formą wspierania rozwoju lokalnych rynków pracy jest tworzenie specjalnych stref ekonomicznych”.

Można i tak! Nawet gdzieś tam to się sprawdza, ale ile trzeba tych stref i chętnych do inwestowania w nich inwestorów , aby w „zapuszczonych”, zagrożonych strukturalnym bezrobociem gminach i miasteczkach pracy nie miał co dziesiąty dorosły mieszkaniec? A może by tak bardziej racjonalnie wydawać niemałe przecież własne środki budżetowe i wspólnotowe?, bo kasa jest jedna a wariantów jej rozdysponowania –wiele.

W pogoni za blichtrem „stref ekonomicznych” bardzo często zapomina się o swoich rzemieślnikach, producentach zdrowej żywności, twórcach ludowych czy tych handlowcach , którzy po raz pierwszy próbują otworzyć swój sklep, pawilon handlowy czy stoisko na jarmarku. Władze upatrują w nich od pierwszego dnia ich mizernej działalności gospodarczej „dojną krowę”. Niech więc te władze samorządowe walną się w piersi i wyznają ile to środków przeznaczały na pomoc i promocję w/w, chociażby przy ORGANIZACJI LOKALNYCH JARMARKÓW, ich wyrobów, przedsięwzięć i jak często to robiły?

                                      foto: jarmarki-kiermasze.pl

 

A ilu chętnym bezrobotnym, którzy mogliby być zatrudnieni również u w/w opłaciły składki ZUS, miast beznadziejnie wypłacać beznadziejne kuroniówki? Usłyszymy, że takie prawo, przepisy, standardy … łatwiej więc wydać ostatnie budżetowo-unijne złotówki na budowę gminnych chodników czy ścieżek rowerowych- gęsto okraszonych niebieskimi tablicami, obcym firmom zwykle wygrywającym przetargi niż wspierać swoich i rozsądnie, z myślą o przyszłości mieszkańców oraz ich władz, likwidować lokalne bezrobocie.

Jarmarki - Artyści | twórcy ludowi.

Polskie skanseny

#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia
Piękne położenie Muzeum i legenda Założycieli- Teodory i Izydora Gulgowskich przyciągają do Wdzydz corocznie tysiące turystów z całego świata. i
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia

ORGANIZATORZY JARMARKÓW, TARGÓW I EVENTÓW PLENEROWYCH

        

                

Najpopularniejsi twórcy i wystawcy na polskich jarmarkach i kiermaszach

malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie
Twórczość ludowa z Kociewia, rzeźba w drewnie
Nie ma w polskiej sztuce ludowej działu,który byłby dla niej bardziej charakterystyczny od wycinanki
rzeźba, kompozycje kwiatowe, rękodzieło
Nasze sery wyrabiamy ręcznie, zgodnie ze starą recepturą góralską przekazywaną od pokoleń
Ozdoby piernikowe, Warsztaty Pachnące Tradycją
Mistrzyni kroszonkarstwa i jurorka w konkursach kroszonkarskich

                

#Rekomendowany Produkt Lokalny, Rękodzieło, Wystawcy

Ciekawy artysta i wystawca. Barwna postać na jarmarkach.
Roman Bielski - mieszka w Nowym Sączu. Od 1980 r. zajmuje się rzeźbą w drewnie
Od kilkunastu lat zajmujemy się tworzeniem ludowych rzeźb
Wyroby Orientu na polskich jarmarkach
Robert Broda to nie tylko z drużynowy rzemieślnik, ale także niezwykle utalentowany artysta, człowiek z pasją i skarbnica wiedzy o garncarstwie.
Jego drewniane figury z lipowego i topolowego drewna, uśmiechające się do wszystkich, którzy je podz