Wyszukiwarka wydarzeń

Tegoroczny  Kiermasz Wiosna w Ogrodzie  odbędzie się w dniach 18-20.05.2018 roku!

Kiermasz Wiosna w Ogrodzie organizowany co roku w gdańskim Rënku jest fenomenem trójmiejskiej, zurbanizowanej aglomeracji. Odwiedzające kiermasz, wielotysięczne tłumy są żywym dowodem na  nieodparty przejaw wiosennego dążenia ludzi do odtwarzania i pielęgnowania ich mikro środowisk wynikający z potrzeby bezpośredniego kontaktu z naturą.

 

Na przeciw tym potrzebom i dążeniom, od 15 lat  wychodzi Pomorskie Hurtowe Centrum Rënk w Gdańsku organizując na swoim pojemnym, nowoczesnym obejściu wspaniały 3-dniowy kiermasz ogrodniczy połączony z Ogólnopolską Wystawą Ogrodniczą. Impreza ta, to nie tylko roślinki w doniczkach ale interesujące i edukujące dla całych rodzin, weekendowo - relaksowe  spotkanie z szeroko pojętą tematyką ogrodniczą.

Zaproszenie do udziału w Wystawie-kiermaszu  kierowane jest do  każdego – zarówno do osób, które lubią i chcą otaczać się pięknym światem roślin, jak i do tych, którzy nie odkryli jeszcze piękna i mocy, jaką skrywają w sobie otaczająca nas zieleń oraz fantazyjna roślinność.

Organizatorzy jak każdego roku, gwarantują udział w imprezie najlepszych projektantów terenów zielonych oraz doświadczonych ogrodników, producentów i handlowców z całej Polski.

Swoją obecność zapewniają również producenci bardzo urozmaiconego wyposażania do ogrodu, na tarasy, począwszy od donic, skończywszy na wspaniałych, bogatych w swej ofercie meblach.

Wystawcy z wielką chęcią udzielą odwiedzającym  porad i wskazówek - jak aranżować zieleń w ogrodach, na balkonach oraz jakie rośliny gdzie posadzić, jakie trendy obowiązują obecnie w ogrodniczej branży.

Najnowsze trendy i możliwości aranżacji ogrodowych zaprezentują profesjonaliści, którzy na co dzień tworzą piękne tereny zielone.

Wystawa połączona z kiermaszem przeznaczona jest dla wszystkich miłośników roślin i ogrodnictwa, właścicieli dużych ogrodów, jak również dla amatorów ozdabiania swoich balkonów i okiennych parapetów.

Wśród Wystawców nie zabraknie firm, u których poza roślinami, drzewami czy krzewami, będzie można zaopatrzyć się w meble ogrodowe, huśtawki, donice do ogrodów, na tarasy oraz balkony, ziemię, a także nawozy i środki ochrony roślin.

Dodatkowo szeroką ofertę produktów przygotują producenci zdrowej ekologicznej żywności, miodów, win, miodów pitnych, a także wyrobów twórców ludowych.

Edukacyjny charakter imprezy oraz panująca specyficzna atmosfera sprawiają, że udział w niej biorą całe rodziny z naszego regionu. Podobnie jak w poprzednich latach, wystawie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, przy doskonałej współpracy z Partnerami, organizowane rozliczne konkursy z nagrodami, dzięki czemu zarówno dorośli, jak i dzieci nie będą się nudzić.

Jak co roku odbędą się również konkursy dla Wystawców w poszczególnych kategoriach:

  • na najciekawszą aranżację stoiska Wystawy,
  • najciekawszy produkt, kwiat wiosenny, 
  • czy najpiękniejsze drzewko i krzew,  oraz
  • tradycyjnie Nagroda Publiczności za najpiękniejsze stoisko Wystawy.

W imprezę angażuje się – podobnie jak przed rokiem - kilka szkół, spośród których klienci wybiorą najpiękniejszy i najciekawszy ogród.

Spośród odwiedzających, którzy wezmą udział w głosowaniu na najpiękniejsze stoisko Wystawy-kiermaszu, rozlosowana zostanie nagroda główna - SKUTER!

 

Kiermasz Wiosna w Ogrodzie jest kandydatem do tytułu #REKOMENDOWANY PRODUKT LOKALNY, przyznawanego przez portal www.jarmarki-kiermasze.pl wyróżniającym się produktom lokalnym w Polsce.

 

Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia majowego weekendu w Rënku !

Jak co roku wstęp na imprezę jest bezpłatny. Przy wjeździe samochodem na teren Wystawy-kiermaszu obowiązuje opłata parkingowa w wysokości 3,00 PLN za pojazd.

Na zakupy zapraszamy już w piątek 12 maja w godzinach od 14:00 -18:00,

a w sobotę i niedzielę - 13 i 14 maja – tradycyjnie od 10:00 - 18:00,

oczywiście do Rënku, w Gdańsku, przy ul. Wodnika 50 (dojazd od trójmiejskiej obwodnicy)

  

Bliższe informacje:  

www.wiosnawogrodzie.pl  www.renk.pl

                

Najpopularniejsze

malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie
Twórczość ludowa z Kociewia, rzeźba w drewnie
Nie ma w polskiej sztuce ludowej działu,który byłby dla niej bardziej charakterystyczny od wycinanki
Rzeźba w drewnie, malarstwo na szkle
rzeźba, kompozycje kwiatowe, rękodzieło
Mistrzyni kroszonkarstwa i jurorka w konkursach kroszonkarskich

                

#Rekomendowany Produkt Lokalny, Rękodzieło, Wystawcy

Drewniane stemple retro- firmowe, Ex Libris, okolicznościowe, projekty graficzne
Twórczość ludowa z Kociewia, rzeźba w drewnie
Wykonawstwo wielkanocnej plastyki obrzędowej: zdobieniem pisanek, bibułkarstwo, palmy wielkanocne
Pani Ewa Wodzikowska pochodzi ze Starogardu Gdańskiego, od wielu lat zajmuje się rękodziełem.