logowanie i rejestracja

logowanie

Po sukcesach i dużym zainteresowaniu promocyjnymi Jarmarkami Tematycznymi na Targowisku Miejskim w Sierakowie w 2015 roku podjęto decyzję, że inicjatywy te są na tyle atrakcyjne, że należy je kontynuować i rozwijać.

Projekt Tematycznych Jarmarków realizowany jest przez Centrum Integracji Społecznej w Sierakowie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych gminy Sieraków w roku 2016 w obszarze działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości.  

W programie zaplanowano na 2016r.  aż pięć różnych jarmarków m.in. Jarmark Wielkanocny, Jarmark Nowalijkowy, Jarmark Rękodzielniczy, Jarmark Rybny oraz Jarmark Bożonarodzeniowy.

Majowy Jarmark Nowalijkowy

Po tegorocznym Jarmarku Wielkanocnym przyszedł czas na pierwszą edycję Jarmarku Nowalijkowego w Sierakowie. Jarmark po wcześniejszych zapowiedziach odbył się 21 maja 2016 r. i już od godz. 9:00 zapraszał pierwszych zainteresowanych świeżymi płodami rolnymi na plac targowy. Do współpracy podczas promocji Jarmarku udało nam się zaprosić lokalnych przedsiębiorców, rolników, rękodzielników ale również udało nam się zaangażować młodzież z Zespołu Szkół w Sierakowie.

                                                                                                                            foto :  sierakow.pl

Na targowych ladach można było zakupić różnorodne warzywa, świeże zioła czy sadzonki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się bogato kwitnące kwiaty, które przyciągały miłośników ogrodnictwa.  Dodatkowo podczas wydarzenia była okazja by zaopatrzyć się w ekologiczny miód, świeże mleko, sery, chleb oraz jajka. Tradycyjnie już swoje wyroby zaprezentowali lokalni rękodzielnicy, a w trakcie trwania Jarmarku była serwowana pyszna, warzywna zupa.

Organizatorzy Jarmarku przeprowadzili również  bezpłatne konsultacje z zakresu analizy masy i składu ciała oraz specjalnie pokazy kosmetyczno-makijażowe dla odwiedzających w sobotę Targowisko Miejskie w Sierakowie.

W ramach kampanii promującej Jarmark Nowalijkowy ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Jedz zdrowo, warzywnie i owocowo". Konkurs skierowany był do dzieci klas I-III Szkół Podstawowych w Sierakowie i zakończył się wręczeniem wielu nagród i wyróżnień.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne edycję Jarmarków Tematycznych. Tym razem 9 lipca 2016 r. na Targowisku Miejskim w Sierakowie odbędzie się Jarmark Rękodzielniczy.

 

Jeśli są zainteresowani udziałem w naszych jarmarkach napiszcie do nas! Więcej informacji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. tel. 61 29 55 877.

 

--

Daria Waśkowiak