Hola, magiczne miejsce na Polesiu, wszystkim jarmarkowiczom kojarzące się z wspaniałym etnicznym Jarmarkiem Holeńskim w potrzebie!!!

Zarząd Towarzystwa Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi w powiecie włodawskim, woj. Lubelskie zwraca się z ogromną prośbą o pomoc finansową poprzez Zrzutkę.pl w naprawieniu szkód po burzy w naszym skansenie w Holi. 19 lipca 2020 roku burza zerwała strzechę oraz zalała zabytkową XIX wieczną chałupę w naszym skansenie, połamała skrzydła w wiatraku, powaliła drzewa i uszkodziła inne obiekty muzealne.

         Według naszego rozeznania koszty finansowy pokrycia dachu nową strzechą na chałupie oraz naprawy innych szkód będą duże. Obecnie dach chałupy od strony północnej, gdzie burza zerwała strzechę, zabezpieczyliśmy prowizorycznie folią. Jednakże gdy pada deszcz woda wdziera się od niezabezpieczonej strony do wnętrza obiektu.

        Skansen w Holi jest prowadzony siłami społecznymi i poprzez wolontariat. Jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i miłośników folkloru.

         Prosimy Państwa o pomoc finansową. Każda Państwa wpłata, nawet niewielka, przyczyni się do usunięcia szkód w skansenie. Państwa pomoc będzie godnie spożytkowana na uratowanie obiektów w skansenie w Holi.

         Pomoc zostanie wyeksponowana na specjalnej tablicy w widocznym miejscu w skansenie oraz podana do wiadomości w środkach masowego przekazu.

 

Adres internetowy zrzutki: https://zrzutka.pl/a642gj

 

 

W imieniu Zarządu Towarzystwa Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi

 

Alina Karabowicz - Przewodnicząca