W opolskich Krzyżowicach - Gmina Olszanka, po raz kolejny rozpoczną się  XVIII Europejskie Targi Chłopskie . Wystawy produktu lokalnego, konkursy kulinarne, program artystyczny i wiele, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Projekt pn.„Integracja ponad granicami- XVIII Europejskie Targi Chłopskie w Krzyżowicach” realizowany w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad Programu INTERREG V-A Republika Czeska- Polska.

Targi są  doskonałą formą promocji firm, świadczących usługi dla rolnictwa oraz innych podmiotów gospodarczych , działających na obszarze Regionu. Targi stwarzają możliwość nie tylko rolnikom, ale wszystkim mieszkańcom obszarów wiejskich na zaprezentowanie produktów wytworzonych w gospodarstwie. Jest to świetna forma promocji sprzedaży bezpośredniej produktów rzemieślniczych, jak i spożywczych. Stowarzyszenia wiejskie mogą promować produkty regionalne, a gospodarstwa ekologiczne zdrową żywność.  Podczas tegorocznych Targów odbędą się:

  • konkursy dla uczestników targów, w tym Konkurs na najładniejsze stoisko Targów,  Konkurs stoisk organizacji pozarządowych obszaru Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej , Konkurs dla    odwiedzających Targi,  Konkurs kulinarny  „SAŁATKOWA REWIA”,
  • GOTOWANIE NA WIELKIEJ PATELNI (KOCIOŁKU)  – Warsztaty kulinarne prowadzone przez znanego kucharza MARIUSZA SZWEDA  z Programu TV  MASTER SCHEF.
  • targi produktów lokalnych i regionalnych,
  • prezentacja stoisk organizacji pozarządowych w ramach Konkursu organizowanego przez LGD  Brzesko-Oławska Wieś Historyczna na Najaktywniejszą organizację obszaru.
  • występy zespołów artystycznych – ESTRADA TARGÓW,
  • warsztaty rękodzielnicze, pokazy tradycyjnych zawodów.

Zachęcamy do udziału w imprezie i informujemy, że w trakcie pobytu możemy zagwarantować miejsce wystawiennicze - dostęp do prądu i wody oraz wspaniałą atmosferę.

Wystawcy mogą prezentować swoje produkty w dniu Targów od wczesnych godzin rannych.

Stowarzyszeniom oraz Sołectwom, które prezentować będą swoje produkty, Organizatorzy gwarantują namioty wystawiennicze.

Więcej informacji : http://olszanka.pl/1567/805/xix-europejskie-targi-chlopskie-krzyzowice-22-wrzesnia-2019-rok-zaproszenie.html