No i stało się!

 

foto: http://muzeumwsiopolskiej.pl/

Jak poinformował nas Organizator Jarmarku - Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, 45 Jarmark Wielkanocny w opolskim skansenie, największy i najpiękniejszy wiosenny jarmark w Polsce- zostaje odwołany!

W komunikacie przysłanym do naszej redakcji czytamy: wzwiązku z zaistniałą sytuacją, wynikającą z zagrożenia epidemiologicznego wirusem powodującym zachorowanie na chorobę o nazwie COVID-19, na podstawie decyzji podjętej na posiedzeniu rządowego sztabu kryzysowego z udziałem ministra kultury i sztuki z dnia dzisiejszego (www.gov.pl),  informujemy, że 45 JARMARK WIELKANOCNY, który miał odbyć się 5 kwietnia br. (Niedziela Palmowa) JARMARK ZOSTAJE ODWOŁANY.

 

Na bieżąco pojawia się coraz więcej komunikatów o odwołaniu innych jarmarków i kiermaszy wielkanocnych!

To WYJĄTKOWO przykre i bolesne decyzje, zarówno dla Organizatorów, jak i wielkiej rzeszy wystawców, wolontariuszy a szczególnie  fanów tych  wspaniałych  Jarmarków i Kiermaszy Wielkanocnych !  Miesiące żmudnych i pracochłonnych przygotowań organizacyjnych i artystycznych, strata czasu, pieniędzy i wysiłku rękodzielników i rzemieślników tygodniami tworzącymi ozdoby wielkanocne, malowane i rzeźbione pisanki, palmy, stroiki wielkanocne, ect. - kto je teraz kupi? Z czego będą żyć wystawcy jarmarkowi? Jak zwykle skutki kryzysu skupią się na tych najsłabszych, których na jarmarkach straszy się podatkami i karami i zagania w ryzy przedsiębiorczości, kto teraz tym  "biznesmenom" pomoże?

Imprezy odwołane: