Tradycyjnie w okresie przedświątecznym internetowy portal European Best Destinations prowadzi głosowania oraz ogłasza m. in. rankingi najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych Europy.

W 2019 roku ponad 200 tysięcy internautów głosowało na swoje ulubione jarmarki bożonarodzeniowe w całej Europie.

 

Według internautów najpiękniejsze, najbardziej urokliwe jarmarki bożonarodzeniowe są we Francji , Niemczech , w Wielkiej Brytanii, Austrii, Czechach, Chorwacji, na Węgrzech, Rumunii i wielu innych krajach. Z przyjemnością stwierdzamy, iż wśród najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych, głosami internautów w pierwszej dziesiątce na 6 miejscu uplasował się  Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu.

 

Wszystkie jarmarki zostały stworzone z najpiękniejszych drewnianych domków i ozdób choinkowych. Na jarmarkach świątecznych rzemieślnicy sprzedają wykwintne świąteczne, ręcznie wykonane przedmioty, inni wystawcy sprzedają specjalnie wypiekane pierniki, dla rozgrzewki zaś podają ciepłe grzane wino lub dziergane wełniane swetry, czapki i szaliki, aby rozgrzać i ocieplić spacery odwiedzających jarmarki.

 

W tym roku tysiące was z całego świata przyznali estońskiemu  Tallinowi tytuł Best Christmas Market w Europie

 

foto: https://www.europeanbestdestinations.com/

Jarmark bożonarodzeniowy w Tallinie stał się jednym z must-see wydarzeń w Europie. Rynek w Tallinie, świąteczne przysmaki szczególnie smakują w tym, historycznym miejscu, ze wspaniale zachowanymi średniowiecznymi starymi budynkami i długimi tradycjami. W ostatnich latach bożonarodzeniowe świętowanie na tallińskim Rynku wielokrotnie zostało wybierane jako jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie. 

Oto lista 10 najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w miastach Europy 2019 stworzona przez głosujących internautów:

 

1.Tallinn, Estonia

2. Budapeszt, Węgry

3. Strasbourg, Francja

4. Wiedeń, Austria

5. Erfurt, Niemcy

6. Poznań, Polska

7. Bruksela, Belgia

8. Aachen, Niemcy

9. Praga Republika Czeska

10. Kluż-Napoka, Rumunia

 

Dołączmy do głosujących i wybierzmy swój najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy 2020. Zagłosuj na Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku ( propozycja na liście

Źródło, więcej na : https://www.europeanbestdestinations.com