Wyszukiwarka wydarzeń

46.Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej | Kraków

Sobota, 06 sierpień 2022 - niedziela, 21 sierpień 2022

małopolskie, Rynek, Kraków

12 422 19 29 / /

Odwiedź stronę internetową tego wydarzenia

jarmarki, kiermasze, targi
 Targi od od lat 70-tych XX wieku (z kilkuletnią przerwą) co roku goszczą w sierpniu na krakowskim Rynku Głównym. Wymyślone w celu zaprezentowania szerszej publiczności ogromu bogactwa i różnorodności kultury ludowej, zarówno polskiej, jak i zagranicznej, błyskawicznie zyskały niesamowitą popularność wśród mieszkańców miasta i turystów. Stając się największą i najpełniejszą prezentacją polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła artystycznego w Europie Środkowo-Wschodniej i stwarzając tym samym warunki do ratowania tradycyjnego rzemiosła i twórczości ludowej oraz promocji szeroko pojętego folkloru. Jednocześnie będąc szansą promocji Krakowa i całej Małopolski jako regionu, poprzez stworzenie odpowiednio atrakcyjnej formuły całego wydarzenia, prezentacji twórców ludowych, ich dzieł, warsztatów artystycznych, zespołów folklorystycznych na krakowskim Rynku Głównym, w otoczeniu historycznych symboli i w obecności licznej rzeszy zainteresowanych.
 46.edycja Targów tradycyjnie pozwoli przybyłym gościom na bezpośredni kontakt z żywą kulturą ludową. Ponownie będziemy gościć twórców będących depozytariuszami niematerialnego dziedzictwa prezentujących takie dziedziny jak krakowska koronka klockowa, a także koronka frywolitkowa i szydełkowa, zabawkarstwo, plecionkarstwo, garncarstwo, hafciarstwo, wycinanka łowicka. Oprócz tego nasi wystawcy zaoferują również między innymi ceramikę użytkową, autorską odzież i dodatki, autorską biżuterię oraz wiele innych wysokojakościowych i estetycznych produktów.
 Na scenie targowej codziennie po godzinie 15:00 odbywać się będą koncerty zarówno tradycyjnej muzyki ludowej jak i folkowej w bardziej nowoczesnym brzmieniu oraz występy zespołów pieśni i tańca z całej niemal Europy.
  Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej!