W Targach Kielce trwa montaż bramek dekontaminacyjnych, do dezynfekcji i pomiaru temperatury. To  już ostatni etap przygotowań w ramach zabezpieczeń sanitarnych przed weekendowymi targami dedykowanymi miłośnikom wyposażenia wnętrz, upiększania ogrodów, wyrobów rękodzielniczych, pasjonatom piękna i zwolennikom ekologicznej żywności.

 

foto: www.targikielce.pl

Wśród zaplanowanych na najbliższą sobotę i niedzielę wydarzeń w Targach Kielce znalazły się Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM, Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY, Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO, Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY oraz Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYLE.

W ramach zwiększenia bezpieczeństwa zarówno Gości, jak i Pracowników kieleckiego ośrodka wystawienniczego, Targi Kielce zakupiły sześć nowoczesnych kabin do tzw. dokontaminacji. Urządzenia posiadają funkcje automatycznej dezynfekcji i mierzenia temperatury ciała.

Dodatkowo na terenie obiektów ośrodka obowiązywać będą inne restrykcje, które mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wśród nich znajdą się pojemniki
z płynem dezynfekującym i częste odkażanie elementów infrastruktury takich jak klamki, stoliki czy poręcze. Poszczególne uroczystości, gale, konferencje, seminaria, odbywały się będą zgodnie z obwiązującymi przepisami dotyczącymi ilości osób wraz z zachowaniem bezpiecznej odległości. Nie zabraknie również tablic informacyjnych, ustalonego kierunku poruszania się, automatów, gdzie będzie można zaopatrzyć się w maseczkę i płyn antywirusowy:  - Zdajemy sobie sprawę, że bezpośrednie spotkanie to najlepszy sposób na osiągnięcie zamierzonego celu biznesowego. W związku z tym, opracowaliśmy i wdrożyliśmy szereg procedur, które umożliwią powrót do nowej, biznesowej rzeczywistości, opartej na sprawdzonej formule
– mówi dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.

Zapewnienie bezpieczeństwa jest kluczowe ze względu na zbliżające się wydarzenia, które odbędą się w Targach Kielce. Wśród nadchodzących, jesiennych wydarzeń znajdą się wszystkim dobrze znane: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, Targi Lotnicze AVIATION EXPO, Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL czy Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Równie obszernie zapowiadają się wydarzenia o iście przemysłowym charakterze, wśród których znajdą się Salon Technologii Obróbki Metali STOM i Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL.

(ek)