Na przełomie maja i czerwca 2019 r. w Płocku odbywać się będzie XI Jarmark Tumski. 

 

 

 

Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

 

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

 

Podczas jubileuszowej dziesiątej edycji Jarmarku Tumskiego, teren imprezy został podzielony na pięć stref: handlową, gdzie pojawiły się różnorodne stoiska wystawców i handlarzy z całej Polski oraz stoiska gastronomiczne; kolekcjonerską, która zgromadziła znanych hobbystów, antykwariuszy i kolekcjonerów; dziecięcą – ta zapewniała szeroki wachlarz atrakcji najmłodszym uczestnikom wydarzenia; strefę sztuki, gdzie zaprezentowali się lokalni artyści, organizacje artystyczne i pozarządowe oraz goście spoza Płocka oraz strefa militaria – miejsce pokazów rekonstrukcji historycznych oraz pojazdów militarnych.

Więcej informacje dotyczących XI edycji imprezy  można znaleźć na stronie jarmarku :  http://jarmarktumski.plock.eu/

Zapraszamy do Płocka!