Jarmark Bożonarodzeniowy w Tczewie. 

Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia - a  tym roku tuż przed nimi po raz pierwszy odbędzie się w Tczewie Jarmark Bożonarodzeniowy. Na imprezę, którą zaplanowano na placu Hallera, zjedzie 19 wystawców. Będą również stoiska gastronomiczne - będzie można też skosztować tak popularnego na podobnych imprezach u naszych zachodnich sąsiadów - grzanego wina.

 

 Przez trzy dni, od 20 do 22 grudnia 2013 r., na pl. Hallera trwać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Taka impreza odbędzie się w Tczewie po raz pierwszy, a inspiracją dla niej były tradycyjne przedświąteczne jarmarki w zachodniej Europie.

 

- Na Jarmark Bożonarodzeniowy zgłosiło się 28 wystawców, spośród których 19 zakwalifikowano do udziału w imprezie. Większość wystawców to osoby z Tczewa i powiatu tczewskiego, ale mamy także zgłoszenia z Wilna, Inowrocławia, Białegostoku, Czerska. Produkty oferowane przez wystawców to m.in. pamiątki, dekoracje, upominki świąteczne, wiklina, rękodzieło kociewskie, wyroby skórzane, jubilerskie, przyprawy, zioła, miody, swojskie wędliny. Będzie można również kupić domki z piernika i oczywiście choinki. Wystawcy z Litwy przywiozą m.in. sękacze, chleb litewski, kwas chlebowy, ciasta drożdżowe. Będzie można również kupić prace plastyczne podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Tczewa.

 Zaproszenie organizatorów przyjęli też gastronomicy. Zgłosiła się m.in. Qchnia Smaq, Pierogarnia, Mocca, Risto Cafe. Odwiedzający jarmark będą więc mieli okazję skosztować ciepłych przekąsek, barszczu, grzanego piwa i wina, pierogów.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tczewie.

 

- Jarmarkowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji, m.in. imprezy dla najmłodszych, które przygotuje Fabryka Sztuk i Centrum Kultury i Sztuki. 22 grudnia o godz. 13.30 zapraszamy najmłodszych do przywitania kolejnej figurki pory roku - zimy. Będą na nich czekać słodkie niespodzianki.

 Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Tczewie.