Zamojski Kiermasz Wielkanocny 2019

Już od ponad trzydziestu lat w Niedzielę Palmową na Rynku Wielkim w Zamościu odbywa się Kiermasz Wielkanocny, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Na kiermasz zjeżdżają się twórcy ludowi z całego regionu. Można kupić i obejrzeć pisanki, palmy, baranki wielkanocne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi, a także podejrzeć metody ich wyrabiania. Tradycyjnie już podczas kiermaszu rozstrzygany jest Konkurs Wielkanocny.

 

Zamojski Dom Kultury i Muzeum Zamojskie zapraszają  do udziału w kiermaszu firmy i osoby prywatne, które chcą sprzedawać lub promować swoje produkty związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Własne stoliki lub stoiska można ustawić na płycie Rynku Wielkiego od godz. 8.00  po uprzednim uzgodnieniu miejsca z organizatorem – biuro organizacyjne w Zamojskim Muzeum.

W dniu imprezy pobierana będzie opłata – 10 zł za stolik o wymiarach 1 m x 2 m (większe stoiska – opłata odpowiednio większa). Warunkiem udziału w Kiermaszu jest wypełnienie karty zgłoszenia i dostarczenie jej do Zamojskiego Domu Kultury lub przesłanie  e-mailem:      najpóźniej do dnia 5 kwietnia 2019 r.

Organizatorami kiermaszu i konkursu są: Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Zamościu. Patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Zamościa.

Więcej na stronie : http://zdk.zamosc.pl/2019/01/zapraszamy-na-43-kiermasz-wielkanocny/