Kresowy Jarmark Mariacki odbędzie się w opolskim Brzegu po raz szósty

 

VI Kresowy Jarmark Mariacki, odbędzie się w Brzegu na Rynku, w dniach 20-21-22 września 2019 roku i będzie wydarzeniem towarzyszącym dla odbywającej się cyklicznie jesienią - VIII Ogólnopolskich Dni Kresowych. Jak w latach ubiegłych równolegle na scenie będzie trwał : ,,III Ogólnopolski Przegląd Kapel Ulicznych”. Dzięki doskonałej lokalizacji Jarmarku na brzeskim rynku udział w nim jest bardzo dobrą okazją do zaprezentowania swojej oferty mieszkańcom Brzegu i okolic jak również licznie przybyłym gościom na organizowaną tu konferencję polonijną z całej Polski, Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu.

Jarmark Wyrobów Tradycyjnych towarzyszący od 2014 roku organizowanym corocznie uroczystościom odwiedza liczne grono osób - zarówno mieszkańców Brzegu jak i powiatu brzeskiego, którzy zaglądają w tym czasie na brzeski Rynek oraz grono wytrawnych turystów i poszukiwaczy regionalnych produktów. Na jarmarku będzie można nabyć takie towary jak wędliny podlaskie, wyroby z gęsi, kaczki i królika oraz z dziczyzny, chleby kresowe na zakwasie, chałwy świata, żywność ekologiczną, świąteczne ciasta i frykasy, przyprawy i bakalie świata, precle, cydr, ( owoce kandyzowane ) owoce w czekoladzie, kołacz węgierski, ciasta świąteczne, pierniki oraz kolorowe lizaki, miody mazurskie i niepołomickie . Swoje towary przywiozą górale z Zakopanego - wyroby z wełny ( kamizelki , kapcie , bambosze)- no i oczywiście nie zabraknie oscypków, bunca i bryndzy.

Na jarmarku kolorowe ozdoby oraz rękodzieło wystawią Ukraińcy i Białorusini. Również będzie można rozgrzać się nalewką staropolską, grzańcem lub miodem pitnym ( dla dzieci czekolada na gorąco ). Nie zabraknie również stoisk jarmarcznych z ozdobami i rękodziełem ( obrusy haftowane, ceramika artystyczna, De qupage, mydła marsylskie ). Dla dzieci czynna będzie mała karuzela oraz kolejka Cartoon Network także stoisko z zabawkami i balonami . Do dyspozycji wystawców Jarmarku będzie przygotowanych przez organizatora 25 zamykanych drewnianych domków o powierzchni 3 x 2 m. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa i odwiedzenia VI Kresowego Jarmarku Mariackiego w Brzegu.

Więcej: https://jarmarki-kiermasze.pl/component/djevents/events?cid=3