• Wiosna w Ogrodzie 2025 | Gdańsk, Renk

Wyszukiwarka wydarzeń

XXIV Festyn Archeologiczny | Biskupin | kujawsko-pomorskie| ARCHiw
Organizator: www.biskupin.pl/festyn
Opis skrócony: Serdecznie zapraszamy na XXIV Festyn Archeologiczny - Jarmark „Archeomarket. Od wymiany po stragany”. Pokażemy Wam, jak rozwijał się handel i jarmarki  od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana przez różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb.
Termin jarmarku: 2018-09-23
Opis jarmarku: Serdecznie zapraszamy na XXIV Festyn Archeologiczny - „Archeomarket. Od wymiany po stragany”. Pokażemy Wam, jak rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana prze różnorodne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Zaprezentujemy prehistoryczną formę jarmarku- wymianę „towar za towar”, opowiemy o tym gdzie i kiedy pojawiły się pierwsze monety, przybliżymy przebieg szlaków handlowych, które od tysięcy lat funkcjonowały lokalnie i dalekosiężnie. Pokażemy wymianę dyplomatycznych darów między europejskimi władcami. Wreszcie postaramy się zaprezentować wymianę idei, które miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy i kulturowy dawnych mieszkańców Starego Kontynentu. 
Przez dziewięć dni Muzeum będzie tętnić życiem. Nasze rekonstrukcje wypełnią mieszkańcy, a dodatkową atrakcją będą inscenizacje, m.in. połączone z walkami wojowników. Sam Mieszko I stanie przed młodym cesarzem Ottonem III i podaruje mu niezwykły dar w postaci wielbłąda. Zostanie otwarty jarmark  „Archeomarket”, gdzie prezentowane będą wzorowane na zabytkach towary. 
W naszej „galerii” nie zabraknie kina z filmami o tematyce archeologicznej i historycznej oraz strefy zabaw z dawnymi grami i zabawami. Ponadto odbywać się będą wykłady popularnonaukowe, prezentacje dawnych rzemiosł, koncerty muzyczne, warsztaty tańca oraz pokazy i degustacje dawnej kuchni. 
W pawilonie muzealnym można będzie zwiedzać towarzyszącą Festynowi wystawę „Od wymiany po stragany”, czyli kompendium wiedzy na temat historii handlu ( w tym jarmarków)  w Europie, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze, szczególnie na terenach dzisiejszej Polski.

Jarmarki - Artyści | twórcy ludowi.

Polskie skanseny

Piękne położenie Muzeum i legenda Założycieli- Teodory i Izydora Gulgowskich przyciągają do Wdzydz corocznie tysiące turystów z całego świata. i
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia
#Rekomendowany Produkt Lokalny godny szczególnego uznania oraz jak najszerszego upowszechnienia

ORGANIZATORZY JARMARKÓW, TARGÓW I EVENTÓW PLENEROWYCH

        

                

Najpopularniejsi twórcy i wystawcy na polskich jarmarkach i kiermaszach

malarstwo na szkle i rzeźba w drewnie
Twórczość ludowa z Kociewia, rzeźba w drewnie
Nie ma w polskiej sztuce ludowej działu,który byłby dla niej bardziej charakterystyczny od wycinanki
rzeźba, kompozycje kwiatowe, rękodzieło
Nasze sery wyrabiamy ręcznie, zgodnie ze starą recepturą góralską przekazywaną od pokoleń
Ozdoby piernikowe, Warsztaty Pachnące Tradycją

                

#Rekomendowany Produkt Lokalny, Rękodzieło, Wystawcy

Wszystkim, którzy lubią przebywać z naszymi pracami dziękujemy i cieszymy się ich obecnością w Waszych przestrzeniach.
Zespół folklorystyczny "Kurpianka" prezentuje tradycyjny folklor kurpiowski, pieśni, tańce, zabawy, muzykę, obrzędy i gwarę Kurpiów.
Pracownia ceramiki artystycznej i użytkowej „Gliniana Koniczynka” .
Wykonuje pająki, które są zgodne z regionalną typizacją, wzornictwem i kolorystyką.
rzeźba, kompozycje kwiatowe, rękodzieło
Michał Koc jest twórcą-samoukiem zajmujący się rzeźbą w drewnie, Mieszka i pracuje w Hajnówce na Podlasiu.